БЕЛЫЙ БЕСПЛАТНЫЙ КАТАЛОГ СТАТЕЙ

разместить статью с индексируемой ссылкой
                      навсегда
,

Історія проекційних телевізорів

Проекційні телевізори є досить цікавим пристроєм, що стоїть в одному ряду зі своїми рідкокристалічними й плазмовими колегами. Проекційні телевізори дозволяють Вам поринути у віртуальний світ прямо у себе удома і насолодитися переглядом якісного кіно на екрані нестандартно великих розмірів з яскравими фарбами і високим контрастом. Проте, на відміну від останніх, вони мають на багато доступнішу ціну і тому є популярними серед споживачів з середнім прибутком.

З чого все починалося

Історія проекційних телевізорів зароджується на початку ХХ століття. Перші телевізори, що з'явилися в будинках громадян були за можна сказати проекційними. Використовували вони спеціальний кінескоп, який розташовувався вертикально в невеликій дерев'яній коробці й передав зображення на верхню кришку.
У неспокійний період революцій і світових воєн розвиток технології проекційного устаткування відійшли на другий план і знову почали заявляти про себе лише після 50 років, але їх виробництво не було серійним, а лише привілеєм для високопоставлених громадян. Хоча і ці телевізори мали безліч недоліків, наприклад їх вага досягала 70-80 кг, що робило їх дуже не мобільним пристроєм.

Сучасніша історія проекційної техніки.

Між дерев'яними коробками на ніжках і сучасними професійними проекційними телевізорами лежить величезна прірва прогресу, інновацій і розвитку. Хоча щось загальне у них все ж і залишилося – сучасні проекційні телевізори є одними з самим габаритних і важких обладнань на ринку проекційної техніки. Але в останньому можна твердо стверджувати, що прогрес не коштує на місці.

Зараз основними технологіями відтворення зображення є кінескопи, чипи або матриці, що формують кольори на екрані з білого кольору сформованому зі спеціальної проекційної лампи. Промінь світла пройде шлях через велику оптичну систему телевізора – різні лінзи, призми і дзеркала, після чого попаде на екран і просвічує на нього зображення.
Технологія сучасних чипів, випущених в останнє десятиліття, є досконалішою – замість використання трьох чипів різних кольорів, використовується один трибарвний, що забезпечує підвищену яскравість зображення і дозволяє пристрою бути створеним у на багато менших габаритах, порівняно зі своїми попередниками.

Варто відзначити, що для просвіту телевізійного екрану необхідна потужна проекційна лампа. У випадку з трьохчипними моделями це більш ніж актуально. Чим більше потужність лампи і вище яскравість, що подається на екран, тим швидше витратився її ресурс і тим більше останній має бути. Термін служби проекційної лампи в сучасних телевізорах варіюється в середньому від 1000 до 6000 годин, коли йдеться про такому дорогому витратному матеріалі, як лампа для проекційного телевізора, дуже бажано щоб вона відпрацювала що найдовше

Лампы для проекторов и TB

В заключення

Хоча й зараз на ринку біля проекційного телевізора є багато конкурентів у вигляді тих же відео- й мультимедіа проекторів, плазмових, рідко-кристалічних телевізорів і інших пристроїв, які лише роблять свої перші кроки в світі техніки, але все таки проекційний телевізор завдяки наявності відмінного співвідношення ціни і якості займає гідне місце в будинках багатьох споживачів і не втрачає своєї популярності. Крім того, у багатьох він викликає ностальгію по минулих часах і привносить й привносить в їх життя приємні спогади молодості.

Команда Proektory-Lampy.com.ua